Aktywni Seniorzy- Gmina Lubawa oraz Gmina Grodziczno

Projekt Aktywni Seniorzy nadal trwa. W ubiegły piątek (06.06.2018r.), wraz z naszymi specjalistami odwiedziliśmy miejscowość Szczepankowo natomiast w poniedziałek (11.06.2018 r.) pojechaliśmy do Montowa. Pierwsze spotkanie zorganizowane było z myślą o mieszkańcach Gminy Miejskiej i Wiejskiej Lubawa, a drugie o mieszkańcach Gminy Grodziczno.

Tak jak wcześniej nasze spotkania otworzyła Pani Agata Dereszewska. Poprowadzona została prezentacja na temat prawidłowego żywienia w przypadku różnego rodzaju chorób związanych z procesem starzenia. Pani Agata wymieniła produkty wskazane do spożycia przy zachorowaniu na między innymi cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, osteoporozę czy nowotwór.

Następnie głos zabrała Pani Barbara Grzybowska– zielarka z Herbarium w Lipinkach. Uczestniczki miały możliwość wysłuchania nowinek z dziedziny zielarstwa. Padły propozycje naturalnych, ziołowych specyfików pomocnych w przypadku chorób, o których mówiła Pani dietetyk. Pani Basia podała także ciekawe przepisy na napary, nalewki i syropy ziołowe pomocne w profilaktyce antychorobowej.

Ostatnim wystąpieniem był krótki warsztat informatyczny poprowadzony przez przewodnika po e-kompetencjach Pana Mateusza Stajszczak, reprezentanta Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Olsztynie. Uczestniczki miały możliwość pracy na udostępnionych przez przewodnika tabletach. Prowadzony był krótki instruktarz obsługi tego urządzenia i możliwości pracy na nim.

Jak zwykle uczestniczki bardzo aktywnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach.

Bardzo dziękujemy wicestarościnie Powiatu Nowomiejskiego- Pani Katarzynie Trzaskalskiej za obecność na naszym spotkaniu w Montowie.

Serdeczne podziękowania kierujemy także do wszystkich uczestników spotkań w każdej z powyższych miejscowości.

Relacja ze spotkania w Szczepankowie 08.06.2018 r.

Relacja ze spotkania w Montowie 11.06.2018 r.