AKTYWNI SENIORZY – GMINA RYBNO ORAZ GMINA KURZĘTNIK

Projekt Aktywni Seniorzy nadal trwa. W środę (13.06.2018 r.) wraz z naszymi specjalistami odwiedziliśmy miejscowość Rybno natomiast w piątek (15.06.2018 r.) pojechaliśmy do Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku.

Pierwsze spotkanie otworzył  Pan Mateusz Stajszczak, warsztatami informatycznymi. Opowiedział o zagrożeniach jakie czyhają w internecie. Pokazał i objaśnił na przykładach jak można łatwo sprawdzić czy wysłana do nas wiadomość nie jest fałszywa i  czy nie ma na celu wyłudzenia naszych danych osobowych.

Następnie głos zabrała Pani Barbara Grzybowska– zielarka z Herbarium w Lipinkach. Uczestniczki miały możliwość wysłuchania nowinek z dziedziny zielarstwa. Padły propozycje naturalnych, ziołowych specyfików pomocnych w przypadku wielu chorób. Pani Basia podała także ciekawe przepisy na napary, nalewki i syropy ziołowe pomocne w profilaktyce antychorobowej. Po zakończonej prezentacji  prowadząca z chęcią odpowiadała na zadawane pytania i dzieliła się swoją wiedzą na temat różnych metod walki z dolegliwościami za pomocą ziół.

Jako ostatnia wystąpiła Pani Agata Dereszewska – dietetyk. Przedstawiła prezentacje na temat prawidłowego żywienia w przypadku różnego rodzaju chorób związanych z procesem starzenia. Pani Agata wymienia produkty wskazane do spożycia przy zachorowaniu na między innymi cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, osteoporozę czy nowotwór.

Uczestnicy bardzo aktywnie uczestniczyli we wszystkich zajęciach.

Serdeczne podziękowania kierujemy także do wszystkich uczestników spotkań w każdej z powyższych miejscowości.

Relacja ze spotkania w Rybnie 13.06.2018 r.

Relacja ze spotkania w Kurzętniku 15.06.2018 r.