CHARYTATYWNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DLA FIRM I KLUBÓW SPORTOWYCH JUŻ ZA NAMI!

W sobotę 27 czerwca 2020 r. na Orliku przy Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej dla Firm i Klubów Sportowych na rzecz sportowych wakacji dla Dzieci i Młodzieży z Domu Dziecka w Pacółtowie.

Ostatecznie w rozgrywkach udział wzięły 3 drużyny: Lokalna Grupa Działania Ziemia Lubawska, Oldboys KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie oraz EXPOM TEAM.

Turniej organizowany był przez Lokalną Grupę Działania Ziemia Lubawska wraz z Partnerami Nowomiejskim Stowarzyszeniem Wspomagania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Błękitna Mila”, Fundacją im. Działyńskich, Centrum Dialogu Obywatelskiego i Mediacji, Stowarzyszeniem Aktywności Lokalnej Ziemia Nowomiejska, Zespołem Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim oraz Warmińsko-Mazurskim Szkolnym Związkiem Sportowym.

Rozpoczęliśmy o godzinie 15:00 przywitaniem wszystkich przybyłych drużyn. Oficjalnego otwarcia Turnieju dokonali organizatorzy – Prezes Zarządu LGD Ziemia Lubawska Pani Agnieszka Stajszczak oraz Prezes Fundacji im. Działyńskich Pan Andrzej Andrzejewski.  Następnie usłyszeliśmy pierwszy gwizdek. Panowie walczyli o punkty w 20-minutowych meczach, w systemie „każdy z każdym”.

Po ostatnim meczu wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani pyszną grochówką przygotowaną przez Panią Halinkę, kucharkę z Domu Dziecka w Pacółtowie.

Zgodnie z punktacją wyłoniono zwycięzców:

I Miejsce – Lokalna Grupa Działania Ziemia Lubawska (6 pkt. 10 zdobytych bramek),

II Miejsce – EXPOM TEAM (3 pkt. 6 zdobytych bramek),

III Miejsce – Oldboys KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie (0 pkt. 3 zdobyte bramki).

Organizatorzy przewidzieli także nagrody indywidualne, które przedstawiały się następująco:

  • Tytuł Króla Strzelców zdobył Karol Zawadzki z Oldboys KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie,
  • Tytuł Najskuteczniejszego Obrońcy zdobył Jacek Wolski z Lokalnej Grupy Działania Ziemia Lubawska,
  • Tytuł Najszybszego Atakującego zdobył Jakub Bendik z EXPOM TEAM,
  • Tytuł Najlepszego Bramkarza zdobył Kacper Dworznikowski z EXPOM TEAM.

Suma uzbieranej kwoty wyniosła 2300 zł. Ta kwota zostanie przekazana na rzecz pokrycia kosztów sportowych wakacji dla mieszkańców wyżej wymienionej placówki.

Dziękujemy za wkład firm, które nie mogły wziąć udziału w turnieju lecz postanowiły wesprzeć akcję: Ikea Industry Lubawa oraz Szynaka Meble Nowe Miasto Lubawskie.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Kajetanowi Jaroszek za udział w Turnieju w charakterze Sędziego. Przekazujemy wyrazy uznania oraz dziękujemy Pani Halince, kucharce z Domu Dziecka w Pacółtowie za przygotowanie pysznego posiłku oraz wszystkim Partnerom projektu za pomoc w realizacji. Dziękujemy również Paniom sprawującym opiekę medyczną, które czuwały nad bezpieczeństwem piłkarzy.

Przede wszystkim DZIĘKUJEMY wszystkim uczestnikom Turnieju za chęci, poświęcony czas oraz pozytywną energię.

Pełna relacja z turnieju dostępna pod linkiem -> GALERIA