Piknik integracyjny w Szczepankowie

W niedzielę 14.07.2019 roku w Szczepankowie przy budynku Świetlicy Wiejskiej odbył się Piknik Rodzinny. Tegoroczny festyn upłynął pod nazwą ,,W Szczepankowie jak w Rodzinie”. Organizatorami uroczystości byli: Sołtys i Rada Sołecka wsi Szczepankowo, Ochotnicza Straż Pożarna w Szczepankowie, Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa oraz Placówka Wsparcia Dziennego.

Na początku uroczystości wszystkich przybyłych gości przywitała Pani Sołtys Danuta Wiśniewska. Po części oficjalnej przystąpiono do zabawy i degustacji. Można było spróbować swojskiego ciasta pieczonego przez lokalne gospodynie, kiełbasek i karkówki z grilla, frytek, hamburgerów i gofrów. Dla przybyłych gości przygotowano wiele atrakcji. Zarówno dzieci jak i dorośli mogli wziąć udział w konkursach z nagrodami.

Dużym zainteresowaniem cieszył się wyścig w wielkich spodniach, ubijanie białek na czas, wyścig w taczkach i wbijanie gwoździa. Jedną z głównych niespodzianek był występ iluzjonisty Dawida Pruchniewskiego, który oczarował wszystkich swoimi umiejętnościami.

Nie małym zaskoczeniem okazał się pokaz świetlny w wykonaniu dziewcząt z Prątnicy.

Na koniec imprezy zorganizowano zabawę pod chmurką, która trwała do późnych godzin nocnych.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania uroczystości. Dziękujemy za wsparcie finansowe udzielone przez Lokalną Grupę Działania Ziemia Lubawska. Państwa wsparcie pozwoliło nam na przygotowanie większej ilości atrakcji na imprezie oraz zakup produktów spożywczych.