RELACJA Z PIKNIKU ZDROWOTNEGO ”NA ZDRÓWKO”

W dniu 06.10.2018 r. na terenie  Ośrodka Sportu i Rekreacji  w Rybnie odbył się Piknik Zdrowotny ‘’Na Zdrówko’’.  Projekt finansowany był przez Fundację ,,Pracownia Badań i Innowacji Społecznych Stocznia’’. Nasze Stowarzyszenie uzyskało wsparcie w ramach Programu Tesco ,,Decydujesz, pomagamy’’.

Podczas pikniku świadczone były nieodpłatne  usługi takie jak:

– badanie poziomu cukru we krwi,

– badanie ciśnienia krwi,

– poradnictwo z zakresu profilaktyki  samobadania piersi,

– porady z zakresu profilaktyki raka szyjki macicy, prowadzone przez położne ze Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie

– konsultacje z dietetykiem klinicznym – Panią Anną Błażejczyk.

Na Pikniku pojawiło się również stoisko Spółdzielni Socjalnej ‘’Herbarium’’ z Lipinek, które reprezentowała Pani Barbara Grzybowska oraz Pani Elżbieta Kochalska. Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania nowinek z dziedziny zielarstwa oraz nabycia ziół i produktów zielarskich.

Dziewczyny z Nowomiejskiego Klubu Fly Fitness poprowadziły zajęcia: Fitness, Zumba oraz Kangoo Fitness,  które cieszyły się dużym zainteresowaniem oraz sprawiły wiele radości uczestnikom.

Pojawiła się również baza rejestracyjna potencjalnych dawców szpiku. Bardzo cieszy nas fakt, iż znalazły się osoby chętne do podjęcia pomocy innym.

Jako organizatorzy jesteśmy mile zaskoczeni pozytywnym odbiorem ze strony lokalnej społeczności oraz faktem, iż skorzystało z niego tak wiele osób.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie.