RELACJA Z CHARYTATYWNEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ DLA FIRM I KLUBÓW SPORTOWYCH

W sobotę, 8.06.2019 r. na Orliku w Bratianie odbył się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej dla Firm i Klubów Sportowych, którego organizatorem była Lokalna Grupa Działania Ziemia Lubawska wraz z partnerami – Fundacją im. Działyńskich oraz Nowomiejskim Stowarzyszeniem Wspomagania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Błękitna Mila”.

Do rozgrywek przystąpiły 4 drużyny sportowe, które reprezentowały następujące przedsiębiorstwa z terenu funkcjonowania naszego Stowarzyszenia:

1. Ikea Industry Lubawa

2. Luttgens Polska

3. LPB Lubawa

4. Fabryka Mebli Szynaka Nowe Miasto Lubawskie.

Oficjalnego otwarcia Turnieju dokonali organizatorzy – Prezes Zarządu LGD Ziemia Lubawska Pani Agnieszka Stajszczak oraz Prezes Fundacji im. Działyńskich Pan Andrzej Andrzejewski.

Piłkarskie zmagania rozpoczęliśmy nieco po godz. 15:00. Panowie walczyli o punkty w 20-minutowych meczach, w systemie “każdy z każdym”.

Po ostatnim meczu wszyscy uczestnicy udali się na teren Domu Dziecka, gdzie czekała pyszna grochówka oraz puchary!

Zgodnie z punktacją wyłoniono zwycięzców:

I Miejsce – IKEA Industry (6 pkt. 11 zdobytych bramek),

II Miejsce – LPB Lubawa (6 pkt. 8 zdobytych bramek),

III Miejsce – Fabryka Mebli Szynaka (6 pkt. 7 zdobytych bramek).

Organizatorzy przewidzieli także nagrody indywidualne, które przedstawiały się następująco:

  • Tytuł Króla Strzelców zdobył Wojciech Soboczyński z IKEA Industry,
  • Tytuł Najskuteczniejszego Obrońcy  zdobył Marcin Laskowski z Fabryki Mebli Szynaka,
  • Tytuł Najszybszego Atakującego zdobył Arkadiusz Michałowski z LPB Lubawa,
  • Tytuł Najlepszego Bramkarza zdobył Jakub Barański z drużyny Luttgens Polska.

Całe wydarzenie emanowało pozytywną atmosferą, której nie był w stanie zaburzyć nawet deszcz!

Turniej zorganizowano z myślą o małych mieszkańcach Domu Dziecka w Pacółtowie.  Suma wpisowego wyniosła 2000 zł. Ta kwota plus wkład LGD Ziemia Lubawska w wysokości 500 zł zostanie przekazana na rzecz pokrycia kosztów sportowych wakacji dla mieszkańców wyżej wymienionej placówki.

W imieniu pracowników Lokalnej Grupy Działania Ziemia Lubawska bardzo serdecznie dziękujemy Pani Annie Michalskiej za udział w Turnieju w charakterze Sędziego oraz przedstawicielowi Domu Dziecka Dominikowi Licznerskiemu za pełnienie funkcji Sędziego Liniowego. Podziękowania kierujemy także do Pana Andrzeja Andrzejewskiego za pomoc w realizacji projektu oraz udział w nim, w charakterze komentatora. Przekazujemy wyrazy uznania oraz dziękujemy pracownikom Domu Dziecka w Pacółtowie za przygotowanie pysznego posiłku, a także Gminie Nowe Miasto Lubawskie za udostępnienie miejsca realizacji wydarzenia.

Ale przede wszystkim stokrotne DZIĘKUJEMY należy się wszystkim uczestnikom Turnieju za chęci, poświęcony czas oraz pozytywną energię, a także właścicielom Przedsiębiorstw reprezentowanych przez drużyny za szczodry gest i wsparcie finansowe, dzięki któremu dzieciaki dostały możliwość wyjazdu na wymarzone wakacje!

 

Link do galerii:

 

 

W sobotę, 8.06.2019 r. na Orliku w Bratianie odbył się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej dla Firm i Klubów Sportowych,…

Opublikowany przez Lokalna Grupa Działania Ziemia Lubawska Poniedziałek, 10 czerwca 2019