RELACJA Z INTEGRACYJNEGO SPŁYWU KAJAKOWEGO

Tegoroczny długi weekend Lokalna Grupa Działania Ziemia Lubawska postanowiła spędzić aktywnie. 19 czerwca odbył się Integracyjny Spływ Kajakowy szlakiem rzek Drwęcy i Wel, w którym czynny udział wzięło 17 osób .

Spotkanie organizacyjne odbyło się na przystani kajakowej w Mszanowie, po czym wszyscy uczestnicy zostali przewiezieni na miejsce rozpoczęcia Spływu (na przystań w miejscowości Rodzone).

O godzinie 16:30 wszystkie kajaki były już na wodzie. Nasi kajakarze w 3 godziny przebyli trasę 13 km. Nie obyło się bez drobnych stłuczek, potknięć oraz wpłynięć w porastającą brzegi roślinność. Takie sytuacje nie były jednak straszne dzięki asekuracji ratownika WOPR- Pana Marka Połomskiego.

Wszyscy uczestnicy szczęśliwie dopłynęli do wyznaczonego celu. Na przystani kończącej Spływ czekało na nich integracyjne ognisko. Po konsumpcji kiełbasek oraz pieczonych ziemniaków Spływ został zakończony, a uczestnicy zmęczeni ale usatysfakcjonowani udali się do domu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim kajakarzom za udział w naszym wydarzeniu. Podziękowania kierujemy także do ratownika- Pana Marka Połomskiego, Wypożyczalni Kajaków Elżbieta Demska oraz Pana Waldemarowi Cellary za transport sprzętu oraz części uczestników na miejsce rozpoczęcia Spływu.

 

Link do galerii: Galeria