RELACJA Z JARMARKU WIELKANOCNEGO

Dnia 13 kwietnia 2019 r. na placu przy Centrum Aktywności Lokalnej w Wielkich Bałówkach odbył się Jarmark Wielkanocny, zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania Ziemia Lubawska w partnerstwie z Urzędem Gminy Kurzętnik. Na miejscu rozstawionych było blisko 20 pięknie udekorowanych stoisk wystawowych.

Sprzedaż rozpoczęła się o godz. 10:00, a na jarmarkowych stoiska znaleźć można było wiele świątecznych ozdób, pisanek, wianków wielkanocnych, palemek , a także szydełkowanych kogucików i serwetek. Serwowane były pyszne domowe wypieki, miody, swojski chleb i  wędliny. Nie zabrakło także domowych nalewek, rozgrzewającej herbaty i kawy oraz pysznego domowego żurku.

Niesamowitą atrakcją okazała się Myszka Miki, która przyjechała na Jarmark w towarzystwie reprezentantek Kurzętnickiego Żłobka.

Dopełnieniem radosnej, świątecznej atmosfery były przyjemne melodie rozbrzmiewające w tle.

W imieniu pracowników Lokalnej Grupy Działania Ziemia Lubawska oraz Urzędu Gminy Kurzętnik serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Jarmarku. Szczególne podziękowania należą się druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkich Bałówkach za pomoc w przygotowaniu placu, kierowanie ruchem ulicznym, w sprawnym przebiegu wydarzenia oraz uprzątnięciu terenu po jego zakończeniu.

Dziękujemy także wystawcom za przygotowanie niesamowitych, kolorowych stoisk, pysznych posiłków oraz poświęcony czas.

Serdeczne podziękowania kierujemy także do wszystkich osób, które odwiedziły nasz Jarmark.

Zapraszamy za rok!