Relacja ze spotkania profilaktycznego dotyczącego raka szyjki macicy w Kurzętniku

Dnia 12 lutego 2018 roku miało miejsce drugie spotkanie dotyczące profilaktyki raka szyjki macicy. Tym razem spotkaliśmy się w Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku. Spotkania organizowane są przez Fundację Instytutu Badań i Edukacji Społecznej, przy współpracy Lokalnej Grupy Działania Ziemia Lubawska.

Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowanie  pań z gminy Kurzętnik. Zgromadziła się 35-osobowa grupa, która z ogromnym zainteresowaniem wysłuchała prelekcji oraz aktywnie uczestniczyła w całym spotkaniu, a było ono bardzo urozmaicone.

Na wstępie Pani Anna Suszczewicz z Fundacji Instytutu Badań i Edukacji Społecznej przywitała wszystkie zgromadzone Panie oraz przedstawiła przebieg spotkania. Kolejnym elementem był wykład prowadzony przez położną, która w ciekawy sposób opowiedziała o przyczynach zachorowań na raka szyjki macicy, o tym jak ważne jest regularne badanie oraz jakie konsekwencje grożą w przypadku zaniedbania tej czynności. Przedstawione zostały statystyki zachorowań, wyleczeń oraz zgonów w skutek nieprzeprowadzonego badania na czas.

W następnej kolejności prowadzące przeszły do przyjemniejszej części spotkania. Pani Katarzyna Ludwiszewska, brafitterka ze StudioBra Biust Świadomie Ubrany pokazała zgromadzonym Paniom w jaki sposób odpowiednio dobierać rozmiar oraz fason biustonoszy. Chętnym uczestniczkom osobiście pomogła w doborze bielizny. Pani Katarzyna przywiozła własną kolekcję, którą uczestniczki mogły oglądać oraz przymierzać.

W trakcie mierzenia i doboru biustonoszy, w innej części sali odbywały się czynności związane z analizą składu ciała naszych ochotniczek. Gościliśmy Pana Jarosława Ludwiszewskiego z Health&Beauty, który przyjechał do nas ze specjalnym sprzętem dokonującym szczegółowych pomiarów. Uczestniczki miały możliwość sprawdzenia procentowego składu swojego ciała i uzyskać wskazówki dotyczące suplementacji żywieniowej.

Wszystkie Panie były bardzo zadowolone z przebiegu spotkania, z którego wyszły bogatsze o cenną wiedzę i świadomość związaną z ryzykiem jakie grozi w przypadku unikania badań profilaktycznych oraz ekologiczne torby pełne ciekawych gadżetów.

Bardzo dziękujemy za liczne przybycie oraz zapraszamy na kolejne spotkanie, tym razem do Świetlicy Wiejskiej w Gronowie. Spotykamy się tam 5 marca 2018 roku o godzinie 16:00.

Drogie Panie, liczymy na Waszą obecność.