Wizyta Studentów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W dniu 18.06.2019 roku siedzibę Biura Lokalnej Grupy Działania Ziemia Lubawska w Wielkich Bałówkach odwiedzili Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Nowego Miasta Lubawskiego.

Wizyta ta odbyła się w ramach jednodniowej wycieczki autokarowej pod nazwą ,, Odkrywamy tajemnice ziem Gminy Kurzętnik”.

Na początku Uczestnicy wysłuchali prezentacji o pracy Lokalnej Grupy Działania Ziemia Lubawska, o której opowiedziała Joanna Cabaj – Kierownik Biura LGD ZL. Zapoznała gości z codzienną pracą Stowarzyszenia oraz przedstawiła projekty, na których organizację można otrzymać wsparcie i tych organizowanych przez Biuro dla Seniorów i pozostałych mieszkańców terenu funkcjonowania LGD Ziemia Lubawska.

O lokalnej współpracy ze Stowarzyszeniem opowiedziała również Pani Krystyna Rywalska – Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Wielkich Bałówkach.

Następnie wysłuchali prezentacji przygotowanej przez Panią Iwonę Gawińską – Pielęgniarkę z Powiatowego Szpitala w Nowym Mieście Lubawskim nt. chorób sercowo – naczyniowych oraz zostali zapoznani z profilaktyką zdrowotną, a przede wszystkim zdrowym odżywianiem dostosowanym do wieku i trybu życia. Mieli też okazję sprawdzenia swojego ciśnienia.

Po wysłuchanych prezentacjach Studenci zostali zaproszeni na poczęstunek oraz zwiedzanie Centrum Aktywności Lokalnej w Wielkich Bałówkach.