Zapraszamy do Biskupca!

Drogie Panie, już w najbliższy piątek 09 marca 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Biskupcu (13-340 Biskupiec, ul. Rynek 4) o godz. 16:00 odbędzie się czwarte spotkanie profilaktyczne z zakresu raka szyjki macicy.

Nie ustajemy w działaniach i tym razem również przygotowałyśmy dla Was kilka niespodzianek. Na naszym spotkaniu, poza pogadanką tematyczną pojawią się  zaproszeni goście , którzy urozmaicą Wam czas.

  • Pogadankę tematyczną z zakresu raka szyjki macicy poprowadzi niezastąpiona Pani Małgorzata Drężek-Skrzeszewskapołożna oddziałowa, Oddziału Ginekologii Onkologicznej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie. Pani Gosia opowie o ryzyku zachorowań na raka szyjki macicy, o tym jak przeciwdziałać wystąpieniu choroby oraz kiedy wykonać badanie aby wynik był najbardziej wiarygodny. Chętnym Paniom będzie także udzielała indywidualnych konsultacji i porad oraz wykona badanie cytologiczne.
  • Ponownie gościć będziemy Panią Katarzynę Ludwiszewską ze Studio Bra- Biust Świadomie Ubrany, brafitterkę z Olsztyna, która pokaże uczestniczkom jak dobrać prawidłowy rozmiar oraz fason biustonoszy. Chętnym paniom udzieli indywidualnej konsultacji i pomoże dobrać odpowiednią bieliznę. Pani Kasia wykona analizę składu ciała na specjalnie przystosowanym do tej czynności urządzeniu.
  • Po raz pierwszy udział w spotkaniu weźmie Pani Anna Błażejczyk, dietetyk kliniczny z Iławy. Pani Ania przeprowadzi krótką prelekcję dotyczącą diety antyrakowej oraz szkodliwych, rakotwórczych substancji. Poruszy również tematy zdrowego odżywiania. Po prezentacji będzie możliwość zasięgnięcia indywidualnej porady dietetycznej.
  • Gościnnie odwiedzi nas także Pani Irena Kugaudo, położna z Poradni dla Kobiet w Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostródzie, od wielu lat zaangażowana w działania profilaktyczne zwiększające poziom wiedzy w zakresie profilaktyki raka szyjki macicy, wirusa HPV, raka piersi.

Dotychczasowe spotkania cieszą się bardzo dobrą opinią wśród Pań uczestniczących.Gwarantujemy, że tym razem będzie tak samo. Dla osłody zapewnimy poczęstunek przy kawie, ciekawe upominki i gadżety oraz pokłady bardzo cennej i przydatnej wiedzy.

Drogie Panie! Nie może Was zabraknąć!