facebook
14 – 260 Lubawa, ul. Biskupów Chełmińskich 1 56 49 181 63 514 154 474
Nasz wpis

Dwudniowy spływ kajakowy po Brodnickim Parku Krajobrazowym

Dwudniowy spływ kajakowy po Brodnickim Parku Krajobrazowym
🚣W piątek, 21 czerwca o godz. 16:30 odbył się dwudniowy spływ kajakowy po Brodnickim Parku Krajobrazowym, który organizowaliśmy wspólnie z LGD Pojezierze Brodnickie, Brodnickim Parkiem Krajobrazowym i Fundacja Wybudowania.
🌿 W spływie wzięło udział ponad 40 osób, którzy pokonali około 12 kilometrową trasę, która rozpoczęła się nad Jeziorem Wielkie Partęczyny, a skończyła w Grzmięcy.
🛟 Na starcie ratownicy z brodnickiego WOPR przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa na wodzie, a przez cały spływ czuwali nad bezpieczeństwem grupy.
🗺 W trakcie spływu pracownicy Brodnickiego Parku Krajobrazowego Pani Alicja Tomczyk i Pani Katarzyna Czubachowska opowiadały o urokach naszej trasy i związanych z nią ciekawostkach.
☀️ Pierwszy dzień spływu zakończono integracyjnym ogniskiem w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Miętowy Gaj w Gaju-Grzmięcy. Drugiego dnia planowana była dłuższa trasa: Grzmięca/Jezioro Strażym/przystań kajakowa na zakolu Drwęcy w Brodnicy. Jednak z uwagi na złe warunki pogodowe musieliśmy odwołać sobotnią trasę. Lecz jest szansa, że uda nam się ją dokończyć w innym terminie.
🏕 Dziękujemy Panu Sławomirowi Seroce Dyrektorowi Brodnickiego Parku Krajobrazowego za udostępnienie kajaków i noclegu. Dziękujemy partnerom projektu, w szczególności LGD Pojezierze Brodnickie Panu Bogdanowi Błaszkiewiczowi Prezesowi i Fundacji Inicjatyw Krajobrazowych Wybudowania.
🫂 ️Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za udział i integrację. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie spędzić ten czas. Do zobaczenia! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane posty